Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zemřel hudebník Tony Bennett: Legenda, která spolupracovala s Amy Winehouse či Lady Gaga, odešla v 96 letech

Tony Bennett: Zemřel v 96 letech
Zdroj: profimedia.cz
úmrtí

Hudební svět zasáhla smutná zpráva o úmrtí legendárního Tonyho Benetta. Zpěvák, který si zapěl s Amy Winehouse, Arethou Franklin či Lady Gaga a svým umem ohromoval i Franka Sinatru, zemřel v úctyhodných 96 letech. O úmrtí informoval zahraniční web AP. 

Smutná novina o úmrtí slavného zpěváka, který se stal v 95 letech druhým nejstarším držitelem ceny Grammy, obletěla svět. Tony Bennett zemřel v úctyhodných 96 letech. Během svého života spolupracoval se špičkovými umělci. Měl tu čest zazpívat si s Amy Winehouse, Arethou Franklin a řadu duetů nazpíval i s Lady Gaga. O úmrtí informovala Sylvia Weiner v rozhovoru pro AP.

Hudební kariéru, která trvala osm desetiletí, miloval nade vše a vždy si šel tvrdě za svým. “Prostě jsem se rozhodl, že bych se rád stal úspěšným, a pokud se mi to nepodaří, budu to dělat do konce života," řekl v roce 1998 pro CNN. Profesi zpěváka nikdy nepovažoval za práci, byla to pro něj milovaná činnost a vášeň. “Miloval jsem to,” říkal.

Bennettovi byla diagnostikována Alzheimerova choroba

Mezi jeho nejslavnější hity patří například I left my heart in San Francisco, Shadow of Your Smile, které získaly uznání po celém světě. Během své kariéry vydal více než 70 alb, za která získal řadu ocenění. Bennettovo poslední album z roku 2021 nazvané Love For Sale obsahovalo duety s Lady Gaga. V témže roce ukončil hudební kariéru, mohl za to jeho zdravotní stav.

V roce 2016 byla Bennettovi diagnostikována Alzheimerova choroba, avšak rodina si informaci nechala pro sebe a on dál vystupoval a jezdil po turné, aniž by si fanoušci čehokoli všimli. Veřejnost o jeho zhoršujícím se zdravotním stavu informovali až v roce 2021.

Legenda zemřela ve svém rodném New Yorku. Zůstali po ní manželka Susan, dva synové Danny a Dae, dcery Johanna a Antonia a devět vnoučat. "Když se v rozhovorech Bennetta ptali, jak by si přál, aby si ho lidé pamatovali, často říkal: Jako milého člověka, uvedla Sylvia v prohlášení.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy