Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel hrdina legendárních Rychlých šípů: Jindra Hojer odešel ve věku 96 let

Jindřich Hojer zemřel ve věku 96 let.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie
umrtí
V úterý 22. 12. zemřel chemik a skaut Jindra Hojer, po kterém pojmenoval spisovatel Jaroslav Foglar jednoho z hlavních hrdinů v Rychlých Šípech. O jeho úmrtí informovala na svých sociálních sítích organizace Junák - český skaut.

Muž mnoha tváří Jindřich Hojer se za svůj dlouhý život věnoval spoustě profesí. Jindra byl pedagog, chemik a skaut.

Život dobrodruha

Narodil se v roce 1924 v Praze. Už od dětství ho bavilo dobrodružství a poznávání světa, tak se zapsal ke skautům, přesněji do oddílu Pražská Dvojka.

Netrvalo dlouho, a jako dvanáctiletého chlapce Jindru oslovil spisovatel Jaroslav Foglar, který ho požádal o propůjčení jeho jména pro jednoho z hrdinů Rychlých šípů.

Ve skautském oddíle zůstal dalších 5 let, odmaturoval a dal se na novou profesní dráhu, a to dráhu chemika. Za prací se Jindra Hojer přestěhoval do Pardubic, kde pracoval více než čtyřicet let ve Výzkumném ústavu organických syntéz.

Dle informace, kterou sdílela organizace Junák - český skaut, zemřel hrdina Rychlích šípů Jindra Hojer v úterý 22. 12. ve věku 96 let.

"Dnes, jen pár dní po 82. narozeninách Rychlých šípů, nás ve věku 96 let opustil Jindra Hojer. Člen Dvojky Jaroslava Foglara a chlapec, který své jméno propůjčil "ublízanému potěšení", jak mu občas žertem říkal Rychlonožka. Byl jsi inspirací nejen Jestřábovi, bratře Jindro."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy