Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Zemřel hotelový magnát Barron Hilton (†91): Téměř celé jmění odkázal charitě

Zemřel hotelový magnát Barron Hilton (†91): Téměř celé jmění odkázal charitě
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
smrt
Ve věku 91 let odešel hotelový magnát a velký byznysman William Barron Hilton. S informací přišla agentura AP v neděli s tím, že dědeček Paris Hilton (38) zemřel přirozenou smrtí, a to už ve čtvrtek.

Svět a sociální sítě obletěla smutná zpráva o smrti hotelového magnáta Williama Barrona Hiltona. Odešel ve věku 91 let a podle informací agentury AP zemřel přirozenou cestou v poklidu svého domova už ve čtvrtek.

Barron se narodil Condradu Hiltonovi, který byl zakladatelem řetězce hotelů Hilton. Dva takové hotely naleznete i u nás v Česku, a to v Praze. Barron Hilton za 30 lez působení v čele Hilton Hotels dostal společnost až na špičku hotelového průmyslu.

William Barron Hilto po sobě zanechal 8 dětí a 15 vnoučat. Jeho vnučkami jsou například i slavné celebrity Paris a Nicky Hilton. Paris se k dědečkově smrti vyjádřila i na Instagramu, kde sdílela srdceryvné loučení.

Parisin dědeček odkázat téměř celé své jmění charitě, kterou kdysi založil jeho otec. Konkrétně dal charitě Condrada N. Hiltona 97 procent svého jmění. Nadace, která pomáhá lidem v nouzi, uvedla, že její majetek by mohl po daru vzrůst z 2,9 miliard na 6,3 miliard dolarů.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy