Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Zemřel hokejový trenér Luděk Bukač (†83): Dvakrát dovedl reprezentaci k titulu mistrů světa

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
legenda
Hokejovým světem otřásla smutná zpráva o smrti legendárního trenéra Luďka Bukače. Ten dovedl naši reprezentaci k titulu mistrů světa v letech 1985 a 1986, skonal v sobotu ráno.

Čeští hokejisté a hokejoví fanoušci prožívají smutný den. V sobotu ráno tento svět v 83 letech opustil hokejový trenér Luděk Bukač, který jako trenér přispěl k pěti medailím z mistrovství světa, a to ke dvěma zlatým, dvěma stříbrným a jedné bronzové. O smutné zprávě jako první informoval server iSport.cz.

Ještě než se stal trenérem, byl i úspěšným hráčem, v letech 1961 a 1963 získal stříbrnou a bronzovou medaili na mistrovství světa. Působil jako střední útočník, později jako trenér a pedagog. V jeho stopách šel syn Luděk Bukač mladší, který se taktéž stal koučem.

V reprezentaci odehrál 30 zápasů a nastřílel 11 gólů. V letech 1979–1985 byl trenérem reprezentace ČSSR spolu se Stanislavem Neveselým, od roku 1981 pak hlavním trenérem. Po odchodu od československé reprezentace působil jako trenér rakouského týmu, později trénoval národní tým Německa. Byl také uznávaným autorem vědeckých statí, učebnic a metodických příruček a přednášel na zahraničních univerzitách. V zahraničí měly úspěch i jeho odborné články.

Související články

Další články