Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Zemřel herec z Babovřesk a Okresního přeboru Michal Pavlata: Prohrál boj s dlouhou nemocí!

Michal Pavlata odešel do hereckého nebe.
Zdroj: Profimedia
72. narozenin se nedožil herec, dabér, publicista a pedagog Michal Pavlata. Smutnou informaci potvrdil jeho bratr Josef. Herec dlouhé roky bojoval s rakovinou a podstoupil dvě náročné operace. Jeho tělo už boj s nemocí vzdalo.

Michal Pavlata bojoval s rakovinou, několikrát už to vypadalo, že se uzdravil, ale nemoc se vždy vrátila. Navíc také trpěl chronickou obstrukční plicní nemocí. Během letních představení v divadle ale vypadal, že nad problémy zvítězil a na diváky působil čile.

Mezitím podstoupil dvě náročné operace, urologickou a plicní. Jeho tělo ale už další nápor zdravotních problémů bohužel nezvládlo.

Michal Pavlata pocházel z vísky Kvasice u Kroměříže. Kromě herectví psal fejetony do Lidových novin, spolupracoval s rozhlasem, psal scénáře a je i autorem textů k písním. Psal například pro kapelu Rangers.

Vydal dvě knihy a vyučoval na DAMU, jeho životní partnerkou byla Eva Svobodová, ale zemřel bezdětný. Díky charakteristickému hlasu nadaboval desítky postav a samozřejmě se objevoval i v českých filmech a seriálech. Hrál v Bakalářích, Okresním přeboru, ve filmu Babovřesky 2 nebo Habermannův mlýn či v Četnických humoreskách a desítkách dalších.

Související články

Další články