Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel herec Vladimír Kudla: Zářil po boku Hrušínského i v seriálu Ulice

Vladimír Kula si zahrál s Hrušínským ve filmu Po stopách krve (1969).
Zdroj: Se souhlasem Filmové studio Barrandov
Předchozí Další
+ Další fotografie
Úmrtí

Český dabingový a herecký svět pláče. V úterý 6. července zemřel ve věku čtyřiasedmdesáti let Vladimír Kudla. Na sociální síti to oznámila společnost Mluvící kniha, pro niž natočil množství audioknih. Důvod jeho úmrtí zatím není veřejnosti známý.

„Dnes v noci zemřel náš velmi dobrý kamarád a stěžejní interpret Vladimír Kudla ve věku 74 let,” napsali na sociální sítě kolegové ze společnosti Mluvící kniha. „Jeho brilantní a charismatický hlas můžete slyšet v těchto titulech: Parfém bláznivého tance, Deník kastelána, Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství, Toulavý autobus, Pasák, Láska za časů cholery, Pověsti nezbedné a divů plné, Bojovník - Vždy proti proudu, Král z Luxoru, Zátiší s datlem, Pavučina lží, Seance a jiné povídky, Na paměť mým smutným courám, Medorek. Děkujeme, Vláďo, za všechno,“ dodali.

Herec malých rolí

Kudla nepatřil k nejznámějším hercům v Česku, ale do kinematografie se zapsal jako herec vedlejších rolí v nespočtu filmů. V roce 1969 se například objevil jako mladík v krimi filmu Po stopách krve, kde hrál po boku herecké legendy Rudolfa Hrušínského staršího (73).

Kromě toho hrál také ve snímcích Jak se točí rozmarýny (1977), Proč? (1987), Silnější než já (1990) či Lekce Faust (1994). V roce 1965 účinkoval ve snímku Škola hříšníků, kde hlavní roli ztvárnil Radoslav Brzobohatý (†79). Ani seriály se Vladimírovi nevyhnuly a hrál třeba v Ulici, Dobrodružství kriminalistiky (1989), Třetí patro (1985) nebo Nejmladší z rodu Hamrů (1975).

Dabér s charismatickým hlasem

Vladimír Kudla byl aktivní také v dabingu. Jeho hlas mohli diváci slyšet například v seriálech Čarodějky nebo Mentalista a ve filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy