Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel herec Michael Gwisdek: Hvězda seriálu Big Ben podlehla závažné nemoci

Zemřel herec Michael Gwisdek: Hvězda seriálu Big Ben podlehla závažné nemoci
Zdroj: ARD Degeto / Christiane Pausch
+ Dalších 8 fotografií
Smutná zpráva
Ve věku 78 let zemřel německý herec Michael Gwisdek. Muž, který se proslavil už v 60. letech a zahrál si v nespočtu filmů a seriálů včetně oblíbené kriminálky Big Ben, podle agentury Just Publicity podlehl krátké závažné nemoci.

Zemřel německý herec Michael Gwisdek. Prostřednictvím agentury Just Publicity o tom informovala jeho rodina poté, co podlehl krátké závažné nemoci. Gwisdek hrál v nespočtu německých filmů a seriálů, jako jsou například Big Ben, Továrna na sny, Zvědové míru či Tichá revoluce.

Gwisdek se narodil roku 1942 a po škole pracoval jako malíř plakátů a dekoratér v berlínském podniku na výrobu potravin. Dálkově studoval na divadelním institutu a později nastoupil na Státní hereckou školu v Berlíně.

První angažmá Michael přijal do Městského divadla v Karl-Marx-Stadtu v roce 1968 a téhož roku se poprvé objevil před kamerou ve filmu Zlato v Black Hills. Později se začal prosazovat i jako režisér.

Rodina Michaela Gwisdeka

V roce 1985 se Michael Gwisdek oženil s Corinnou Harfouch, která mu porodila syna Roberta. Ten jde v otcových stopách a rovněž se věnuje herectví. Právě on byl tím, kdo německým médiím sdělil smutnou informaci o otcově skonu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy