Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřel herec Max von Sydow: Hvězda Hry o trůny odešla, seriál přišel o Tříokou vránu

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí
Ve svých devadesáti letech zemřel herec Max von Sydow. Legendární švédsko-francouzský herec se proslavil v řadě filmů, například v Sedmé pečeti, v Hodině vlků a nebo také ztvárnil postavu Tříoké vrány v celosvětově známém seriálu Hra o Trůny.

Slavný švédsko-francouzský herec Max von Sydow se narodil 10. dubna 1929. Nejmenoval se však Max, ale Carl Adolf von Sydow. Byl plachý a uzavřený, zároveň byl ale naprosto fascinován herectvím. Na škole se spolužáky založil amatérskou divadelní společnost a pak se i nadále věnoval herectví.

Legendární herec

Herec se proslavil hlavně díky spolupráci se švédským režisérem Ingmarem Bergmanem. Například v Bergmanově Sedmé pečeti hrál Sydow hlavní roli rytíře Antoniuse Blocka, který se potká se Smrtí. Herecké schopnosti tohoto muže byly velkolepé. Dokázal zahrát prakticky cokoliv, co mu bylo přiděleno. Objevil se i v sedmé epizodě Star Wars s názvem Síla se probouzí

Dále hrál například ve filmech Lesní jahody nebo Hodina vlků. Postava kněze v hororu Vymítač ďábla je jistě jedna z jeho nejznámějších filmových rolí.

Tříoká vrána

Zahrál si také v seriálu Hra o Trůny, ztvárnil postavu Tříoké vrány, která byla velmi důležitá pro celý příběh. A i když v seriálu nebyl tak dlouho, podstatně ovlivnil celý děj. Dále si jej diváci mohou pamatovat ze seriálu Tudorovci, kde se objevil hned v několika dílech.

O smrti Maxe von Sydowa s odvoláním na umělcovu manželku informoval portál Paris Match. Legendární herec opustil herecký svět ve svých devadesáti letech.

Související články

Další články