Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemřel herec Mark Blum: Hvězda filmu Krokodýl Dundee podlehla koronaviru

Zdroj: 20th Century Fox Television
+ Další 3 fotografie
úmrtí
Americký herec Mark Blum zemřel ve věku 69 let komplikace způsobené nákazou koronavirem. Diváci si jeho tvář mohou pamatovat z mnoha rolí, avšak nejvíce je znám ze snímku Krokodýl Dundee. Mladší diváci jej mohou znát ze seriálu You na Netflixu.

Smrt herce Marka Bluma byla oznámena ve středu a ve čtvrtek tuto informaci potvrdili jeho zástupci. Herec bojoval s koronavirem a nakonec nákaze podlehl. Jako herec začal v divadle a po roce 1977 se přesunul i na filmová plátna a to například ve filmu Hledám Susan Zn.: Zoufale, kde si zahrál i s Madonnou

Spoustu rolí

Zahrál si v mnoha filmech, nejvíce známý z nich je však Krokodýl Dundee Tam měl roli Richarda, který byl zasnoubený s hlavní ženskou postavou Sue. Právě ji chtěl mít pro sebe hrdina celého filmu a Richard mu tak dělal soka v lásce.

Ti mladší jej mohou znát ze seriálu You na Netflixu Po jeho smrti právě jeho kolegové z branže přidávali smutné příspěvky a vzkazy do nebe. Například pro Rosannu Arquette, která s ním hrála ve snímku Hledám Susan, je to velmi těžká ztráta.

Vzkazy do nebe

"Jsem smutná i za jeho rodinu a fanoušky. Byl to úžasný herec a velmi dobrý a laskavý muž. Odpočívej v pokoji, Bůh ti žehnej," uvedla na sítích Rosanna. Podobný příspěvek přidala i divadelní společnost Playwrights Horizon. "S láskou a těžkým srdcem skládá Playwrights Horizon hold Marku Blumovi, drahému příteli a skvělému umělci, který nás tento týden opustil," napsali.

"Děkujeme, Marku, za všechno, co jsi přinesl do našeho divadla a též obecenstvům divadel po celém světě. Budeš nám moc chybět," stálo v textu.

Související články

Další články