Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Zemřel herec John Saxon: Policistovi z Noční můry v Elm Street bylo 83 let

Zemřel herec John Saxon: Policistovi z Noční můry v Elm Street bylo 83 let
Zdroj: New Line Cinema
+ Dalších 9 fotografií
Smutná zpráva
Ve věku 83 let zemřel americký herec John Saxon. Smutnou informaci sdělila zahraničním médiím jeho žena, která jako příčinu smrti uvedla zápal plic. Saxon si zahrál v legendárním hororu Noční můra v Elm Street a před kamerou se objevil i po boku takových hvězd, jakými byli například Bruce Lee či Audrey Hepburn.

John Saxon se narodil jako Carmine Orrico 5. srpna 1936 v newyorském Brooklynu. Jako teenager začal studovat hereckou školu na Manhattanu a pro jeho vzhled klasického gentlemana se o něj brzy začali zajímat hollywoodští filmoví tvůrci. Odstěhoval se proto do Los Angeles, kde krátce po příjezdu podepsal smlouvu s Universal Studios.

Ve filmu se John poprvé objevil v roce 1954, kdy získal menší roli ve filmu Zrodila se hvězda s Judy Garland. Jeho jméno bylo známější a známější, v roce 1960 si pak zahrál například po boku krásné Audrey Hepburn ve filmu Co se nepromíjí a roku 1973 účinkoval ve filmu Drak přichází, kde mu sekundoval legendární Bruce Lee

Českým divákům může být Saxon nejlépe známý jako policista a otec hlavní hrdinky z legendárního hororu Noční můra v Elm Street Svou roli si zopakoval v pokračování s názvem Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna.

Smrt Johna Saxona

Hercova žena Gloria oznámila smutnou zprávu o jeho skonu americkému deníku The Hollywood Reporter. V jejím prohlášení stojí, že John Saxon zemřel v sobotu ve věku 83 let poté, co prohrál boj se zápalem plic.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy