Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel herec Jaroslav Weigel: Členovi Divadla Járy Cimrmana bylo 88 let

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
smutná zpráva
Jaroslav Weigel, výtvarník, malíř, herec a dlouholetý člen Divadla Járy Cimrmana, zemřel ve věku 88 let. Známý cimrmanolog s divadlem spolupracoval téměř 50 let a málokterá slavná hra se obešla bez něj.

Jaroslav Weigel se narodil 2. ledna 1931 v Rychnově nad Kněžnou. Byl významným členem Divadla Járy Cimrmana, zároveň se živil jako malíř, grafik a scénograf. Vyjma působení v cimrmanovských hrách se objevoval i ve filmu.

Weigel se podílel na všech představeních divadla kolem Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka výtvarně, ve všech z nich hrál. V divadle působil od roku 1970. Výčet jeho rolí je velmi dlouhý, znám je jako pomocný učitel Václav Poustka z Dobytí severního pólu, malíř Žíla z Aktu, rytíř Hynek z Michle ve hře Blaník, děd Vševěd ze hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký, Bierhanzel z Vraždy v salonním coupé nebo třeba inspektor z Vyšetřování ztráty třídní knihy.

Co se filmů týče, diváci ho znali z filmů Nejistá sezóna, Rozpuštěný a vypuštěný, Jára Cimrman ležící, spící, Vrchní, prchni!, Kulový blesk, Na samotě u lesa, Marečku, podejte mi pero!, Jáchyme, hoď ho do stroje! a Vratné lahve.

Weigel odešel po dlouhodobé nemoci. Zemřel nad ránem ve vojenské nemocnici ve Střešovicích. Pro Divadlo Járy Cimrmana je to druhá krutá ztráta za toto léto, v červenci odešel na onen svět další dlouholetý člen souboru, jeho herec a manažer Václav Kotek

Související články

Další články