Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel herec Jan Skopeček (†94): Manželku Věru Tichánkovou přežil o 6 let

Zemřel herec Jan Skopeček (†94): Manželku Věru Tichánkovou přežil o 6 let
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 16 fotografií
Smutná zpráva
Ve věku 94 let do hereckého nebe odešel zasloužilý umělec Jan Skopeček. Herecký bard zářil v divadle a televizi v době, kdy ani řada našich rodičů či prarodičů ještě nebyla na světě. Podzim svého života strávil v domově důchodců. Podle webu CNN Prima News zemřel v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Česko zasáhla smutná zpráva o smrti herce Jana Skopečka, který dlouhá léta bavil televizní i filmové diváky. Byl známý například z filmů Kameňák, Dobrý voják Švejk, Marečku, podejte mi pero! či seriálů Tři chlapi v chalupě, Sňatky z rozumu, Hříšní lidé města pražského a Pan Tau

Mládí

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v Litoměřicích. Během 2. světové války byl pod označením židovský míšenec prvního stupně vězněn nacisty v koncentračním táboře. Po osvobození působil v Městském divadle mladých v Brně, Hanáckém divadle v Přerově a Horáckém divadle v Jihlavě. Po příjezdu do Prahy se rovněž stal zakládajícím členem libeňského Divadla pod Palmovkou

Charakteristické role

Skopeček, na rozdíl od mnoha svých kolegů, nikdy nehrál role milovníků. Naopak byly jeho postavy často charakteristické svou komičností a proto se herec zapsal do paměti diváků jako ten, který je dlouhá léta svými výkony rozesmával.

Láska a manželství

Jan Skopeček měl jen jednu ženu, která se stala jeho celoživotní láskou. S herečkou Věrou Tichánkovou se seznámil v divadle v Jihlavě. O lásce na první pohled se hovořit nedá, Věru ale naprosto uchvátil Janův smysl pro humor. Skopeček ji později pozval na rande do cirkusu, kde se během představení přihnala silná bouřka. Lidé se strachovali, že se stan zhroutí a mladý pár se k sobě ze strachu tehdy poprvé přitiskl. Od té doby byli nerozluční.

Mladé manžele nedokázala rozdělit ani vojna, na kterou se musel Skopeček krátce po svatbě vydat. Čas, který osudoví partneři společně strávili, byl plný smíchu a lásky. Skopeček a Tichánková přivedli na svět jedno dítě, dceru jménem Marie, která žije v zahraničí.

Věru Tichánkovou a Jana Skopečka navždy rozdělila až smrt. Herečka zemřela 9. ledna 2014 po dlouhé nemoci.

Podzim života

Poslední léta svého života prožil Skopeček v domově důchodců. Trápily ho zdravotní problémy, měl potíže se zrakem a velmi špatně slyšel. Přes to všechno ho ale nejvíc trápilo, že si neměl, kromě přátel, kteří za ním čas od času docházeli, s kým povídat. V domově si příliš kamarádů nenašel, nechtěl totiž poslouchat, jak ostatní neustále jen hovoří o tom, jak je trápí zdraví.

Související články

Další články