Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel herec Ivo Niederle: Celý život se vyrovnával se smrtí sedmileté dcery Alenky

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
odchod herce
Ivo Niederle, herec malých rolí v divadle, filmech i seriálech, je po smrti. Bylo mu 91 let a poslední rok života byl možná ten nejhorší. Herec známý z 30 případů majora Zemana či Hříšných lidí města pražského byl celý rok v Alzheimerově centru. Niederleho tam nešťastného a osamělého navštívil například Jaroslav Satoranský. Herec se nikdy pořádně nevyrovnal se smrtí milované dcerky Alenky.

Hereckou scénou otřásla smutná zpráva o smrti Iva Niederleho. Velký herec malých rolí oslavil na konci prosince 91. narozeniny. Po smrti Princezny se zlatou hvězdou, o kterou se staral až do poslední chvíle, skoro až vyhořel. Jeho Nanynka, jak Marii Kyselkové říkal, zemřela už téměř před dvěma lety. Od té doby to s Niederlem nebylo dobré.

Poslední rok strávil představitel poručíka Ládi z 30 případů majora Zemana v Alzheimerově centru. Tam za ním byl Jaroslav Satoranský, který svého dobrého přítele našel nešťastného. Smrt blízké přítelkyně Nanynky pro něj byla posledním hřebíčkem do rakve, jeho největším trápením ale byla smrt teprve sedmileté dcerky Alenky. Holčičku zabil nepozorný řidič, srazil ji autem. Své ženě Věře Kříbkové to tehdy musel vysvětlit on sám.

Smrt dcery Alenky herce poznamenala

„Stalo se to 24. dubna 1961. To ráno jsme spolu ještě blbli. Šíleně se smála. Pak už jsem se jen dozvěděl, že nežije. Vracel jsem se z fotbalu z Libně. Všiml jsem si, že před naším domem stojí policie. V ten moment jsem věděl, že se něco děje. Doma byli policajti, kteří neměli odvahu říct ženě, co se stalo. Nakonec jsem jí to musel říct já. Nevěděli jsme co se životem. Naštěstí se hned 6. února následujícího roku narodila další dcera, které jsme dali také jméno Alena. Po dvou letech další dcera Barbora,“ vyprávěl před lety v pořadu 13. komnata. Nakonec mu umřela i žena, o kterou se staral do posledního momentu.

Velký herec malých rolí

Rodák z Prahy hrál vedlejší role v divadle i ve filmu a seriálech. Vystudoval na pražské DAMU a debutoval v malých a vedlejších rolích ještě jako student. Po vystudování hrál v Krajském krušnohorském divadle v Teplicích, pak se vrátil do rodné Prahy, kde působil v Divadle ABC pod vedením Jana Wericha.

I přes to, že se k herci hlavní role nedostaly, se zapsal lidem do paměti. Poručík Láďa z 30 případů majora Zemana, princ Huhla v pohádce O ševci Matějovi, malou roli měl v první epizodě seriálu Hříšní lidé města pražského nebo také v Chalupářích.

Související články

Další články