Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel herec George Gerdes: Hvězda seriálů Akta X a Chirurgové krvácela do mozku

Zemřel herec George Gerdes: Hvězda seriálů Akta X a Chirurgové krvácela do mozku
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
smrt
Ve věku 72 let zemřel herec George Gerdes, nejlépe známý ze seriálů Akta X a Chirurgové. Během Silvestra u něj propuklo krvácení do mozku a lékaři ho ani přes včasný příjezd záchranky, hospitalizaci a okamžitou operaci nedokázali zachránit. Smutnou informaci sdělila deníku The Hollywood Reporter Gerdesova partnerka Julia Johns.

George Gerdes se narodil roku 1948 v New Yorku. Začínal jako zpěvák a v 70. letech vydal dvě alba. V 80. letech se přesunul na Broadway, kde hrál v několika představeních. Z divadla se pak dostal do televize.

Gerdese si mohou televizní diváci pamatovat například jako kněze ze seriálu Akta X, poslední roli před smrtí pak získal v celosvětově oblíbeném seriálu Chirurgové, kde se objevil v loňském roce. Hrál i ve známých kriminálkách, jako jsou například Námořní vyšetřovací služba, Mentalista, Odložené případy či Sběratelé kostí

Smutnou informaci o smrti Gerdese sdělila deníku The Hollywood Reporter hercova dlouholetá partnerka Julia Johns, která potvrdila, že zemřel na Silvestra kvůli rozsáhlému krvácení do mozku. George kromě partnerky přežila i jeho sestra a tři synovci.

Pohřeb

Johns médiím rovněž sdělila, že pohřeb se bude konat až dojde k rozvolnění koronavirových opatření. Jménem jejího zesnulého partnera budou také věnovány peníze duchovnímu centru indického učitele Mehera Baby.

Související články

Další články