Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel herec Clark Middleton: Hvězda Městečka Twin Peaks podlehla západonilské horečce

Zemřel herec Clark Middleton: Hvězda Městečka Twin Peaks podlehla západonilské horečce
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
nemoc
Herec Clark Middleton, nejlépe známý ze seriálů Městečko Twin Peaks, Černá listina či filmu Kill Bill 2, zemřel ve věku 63 let. Informaci potvrdila jeho manželka Elissa a prozradila, že podlehl západonilské horečce.

Clark Middleton, který se proslavil především díky kriminálním seriálům, v nichž dostával menší role, je po smrti. Ve věku 63 podlehl západonilské horečce. Smutnou informaci zveřejnila hercova manželka Elissa.

Předčasná smrt milovaného člena rodiny všechny zdrtila. „S těžkým srdcem vám oznamujeme úmrtí Clarka Tinsleye Middletona, oblíbeného herce, spisovatele, režiséra, učitele, manžela, hrdiny a kamaráda,“ řekla Elissa podle magazínu Variety.

Západonilská horečka

Západonilská horečka je virové onemocnění způsobené flavivirem. U většiny nemocných probíhá infekce zcela asymptomaticky. Inkubační doba je 3–14 dní. Původce choroby se obvykle dostává do lidského organismu ze slinných žláz infikovaného komára. Pokud se virus replikuje, může poškodit centrální nervový systém.

„Clark zemřel 4. října následkem západonilské horečky, na kterou zatím neexistuje léčba. Clark byl krásnou duší, která strávila svůj život posouváním limitů a obhajováním lidí s tělesným postižením,“ dodala zdrcená žena.

Kariéra Clarka Middletona

Clark Middleton se v televizi poprvé objevil díky roli v seriálu American Playhouse. Později se objevoval především v menších rolích v populárních kriminálkách, ovšem do povědomí diváků vešel jako Charlie ve třetí sérii Městečka Twin Peaks Známý byl rovněž jako Ernie z filmu Kill Bill 2.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy