Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřel herec Chadwick Boseman: Hvězda Černého pantera prohrála boj se zákeřnou nemocí

Zemřel herec Chadwick Boseman: Hvězda Černého pantera prohrála boj se zákeřnou nemocí
Zdroj: Marvel Studios / Matt Kennedy
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí
Svět superhrdinů od Marvelu pláče. Po několika letech boje se zákeřnou nemocí herec Chadwick Boseman nakonec prohrál. Bylo mu teprve 43 let. O smrti hvězdy Černého pantera v sobotu informovala agentura AP s odkazem na hercova agenta.

Další velký hrdina Marvel Universa je po smrti. V pouhých 43 letech podlehl rakovině tlustého střeva Chadwick Boseman. Herec se zákeřnou nemocí bojovat od roku 2016 a nikdy se o tom veřejně moc nebavil. Hvězda Černého pantera zemřela doma obklopena rodinou.

"S nesmírnou lítostí oznamujeme, že zemřel Chadwick Boseman. Chadwickovi byla v roce 2016 diagnostikovaná rakovina tlustého střeva ve třetím stádiu. S nemocí, která postoupila do čtvrtého stádia, bojoval poslední čtyři roky," informovala rodina zesnulého herce. Chadwick po celou dobu nemoci natáčel a nepřestal ani tehdy, když podstupoval chemoterapie a operace.

Oblíbený v seriálech i filmech

Postava Černého pantera se objevila v několika snímcích od Marvelu, ale jen jeden patřil přímo černošskému superhrdinovi. Chadwick Boseman samozřejmě není známý jen kvůli roli v Černém panterovi, zahrál si také v seriálech Anatomie lži nebo v Odložené případy. Zahrál si také hlavní roli ve filmu Get On Up - Příběh Jamese Browna.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy