Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Zemřel herec Ben Cross: Hvězda Star Treku a Temných stínů prohrála krátký boj s nemocí

Zemřel herec Ben Cross: Hvězda Star Treku a Temných stínů prohrála krátký boj s nemocí
Zdroj: The Sci-Fi Channel
+ Dalších 11 fotografií
neštěstí
Ve věku 72 let zemřel britský herec Ben Cross. Smutnou zprávu webu Fox News oznámila jeho rodina. Cross, kterého si televizní diváci mohou pamatovat například z filmů Ohnivé vozy, Star Trek či ze seriálu Banshee, podlehl krátkému boji s blíže nespecifikovanou nemocí. Jeho blízcí nicméně potvrdili, že o koronavirus se nejednalo.

Britský herec Ben Cross je po smrti. Jeho rodina smutnou informaci sdělila skrz prohlášení pro web Fox News. „Svět dnes přišel o obrovský talent, především ale naše rodina přišla o milovaného manžela, tatínka a dědečka,“ uvedli pozůstalí.

„Byl to rozený showman a bavič, byl chodící encyklopedií hudby a dokázal zazpívat cokoliv. Byl mužem, který nás naučil dávat najevo naše pocity, ať už byly jakékoliv. Jsme velmi vděční za každou chvilku, kterou jsme s ním mohli strávit,“ dodala rodina.

Život Bena Crosse

Ben Cross, celým jménem Harry Bernard Cross, se narodil 16. prosince 1947 v Londýně. Herectví si zamiloval díky dramatickému kroužku ve škole, kde si ve 12 letech zahrál v prvním amatérském představení.

V 15 letech odešel Cross z domova a živil se řadou různých povolání, dělal například umývače oken, číšníka či tesaře. Právě jako tesař se dostal do Velšské národní opery, kde zjistil, že stát se hercem je jeho skutečným snem.

Když mu bylo 22 let, byl Ben přijat na Královskou akademii dramatických umění v Londýně. Po ukončení studií získal angažmá v Haymarket Theater v Leicesteru. První filmová role pak na sebe nenechala dlouho čekat, ve snímku Příliš vzdálený most se objevil po boku takových hvězd, jako jsou Michael Caine, Sean Connery, Gene Hackman nebo Laurence Olivier.

Kariéra

Cestu ke slávě a možnosti účinkovat i v amerických trhácích Benu Crossovi otevřela role ve filmu Ohnivé vozy. Snímek získal celkem čtyři Oscary a Ben se tak díky němu stal hvězdou. Po celou dobu své kariéry se soustředil spíše na filmovou tvorbu a v seriálech účinkoval jen sporadicky.

Diváci si Crosse mohou pamatovat z filmů jako Vymítač ďábla: Zrození, Star Trek, Spartakus, Ztracené město či V oku hurikánu. Fanoušci seriálů si ho pak mohou pamatovat z Temných stínů či kriminálního dramatu Banshee.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy