Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel herec a ilustrátor Miloš Nesvadba: Výtvarník se dožil 95 let

Zemřel herec a ilustrátor Miloš Nesvadba: Výtvarník se dožil 95 let
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
úmrtí
Na druhou stranu přešel dobře známý český herec, spisovatel, výtvarník a ilustrátor Miloš Nesvadba. Dožil se úctyhodných 95 let. Proslavil se hlavně kresbami, které vytvářel pro děti. Fanoušci pohádek mohou znát jeho herecký výkon například z Pyšné princezny.

Umělecký svět přišel o dalšího úžasného člověka - herce, výtvarníka, ale hlavně ilustrátora Miloše Nesvadbu. "Ve věku 95 let zemřel dlouholetý člen činohry Národního divadla Miloš Nesvadba, známý také jako výtvarník a tvůrce televizních pořadů pro děti," uvedla agentura ČTK, která na jeho smrt upozornila.

Jako herec byl znám rolí prince ze Země zacházejícího slunce v Pyšné princezně. Jeho tvář mohou diváci znát i z pohádek Císařovy nové šaty, O princezně ve věži nebo O chrabré Kordule. Podle všeho stál naposledy před kamerou v roce 2009 při natáčení Pamětnice.

Ve stopách svého otce

Jeho synem, také velmi dobře známým, je Michal Nesvadba, kterého můžete znát z pořadu Kouzelná školka. Jak je vidno, syn šel v otcových šlépějích, jen tak trochu po svém. Oba se věnovali herectví a dětem. Jak je to však u stařečků obvyklé, i když jsou plni elánu, rok od roku je začíná zrazovat tělo. Tak tomu bylo i u ilustrátora a herce.

Syn Michal ve Studiu 6 prohlásil, že malování už mu nešlo a celá situace související s koronavirem mu byla cizí. "Táta má k dispozici své oblíbené kafíčko, krásný výhled do ulice, tak se dívá na lidi, trošku nechápe ty roušky, on říká, že nevidí na úsměv těch lidí, tak se pořád ptá, jestli jsou šťastní, ale jinak je v pohodě," vysvětlil před několika týdny syn známého umělce.

Související články

Další články