Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Zemřel Henry Kissinger: Milovníkovi žen a světově uznávanému diplomatovi bylo 100 let

Henry Kissinger zemřel ve věku 100 let.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

Ve věku úctyhodných sta let zemřel známý americký diplomat a někdejší ministr zahraničních věcí Henry Kissinger. Podle webu Reuters skonal držitel Nobelovy ceny za mír ve středu 29. listopadu ve svém domě v americkém Connecticutu. Příčina úmrtí nebyla zveřejněna.

Henry Kissinger se narodil v Německu židovským rodičům, kteří utekli před nacismem do Ameriky. Jeho profesní kariéra započala v padesátých letech, kdy dostudoval Harvard a následně se stal zpravodajem Rady zahraničních vztahů. V šedesátých letech vtrhl do politiky, kdy se stal zahraničněpolitickým poradcem Nelsona Rockefellera.

Prezident Richard Nixon si vybral Kissingera za svého poradce pro otázky národní bezpečnosti. Prosazoval politiku détente neboli uvolňování, a to nejen mezi USA a tehdejším SSSR a Čínskou lidovou republikou, ale také později během jomkipurské války mezi Izraelem a Egyptem se Sýrií.

Milovník žen

V roce 1973 získal Nobelovu cenu za mír za svou spoluúčast na vzniku Pařížských mírových dohod, které umožnily stažení amerických vojsk z války ve Vietnamu. V říjnu roku 2013 pak získal cenu Henryho A. Grunwalda za služby veřejnosti.

Podle webu Reuters zemřel Kissinger ve středu 29. listopadu ve svém domě v Connecticutu. Bylo mu neuvěřitelných sto let a až do posledních chvil zůstával politicky aktivní. V průběhu života se u něj vystřídalo množství žen a on byl znám jako jejich milovník. Jeho životní láskou však zůstala Nancy Kissinger (89), kterou si v sedmdesátých letech vzal, jak napsal Washington Post.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy