Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zemřel bratr Václava Havla! Ivana (†82) našli ležet ve vaně

Ivan Havel zemřel: Bratrovi prezidenta bylo 82 let
Zdroj: profimedia.cz
úmrtí

Ve věku 82 let zemřel Ivan Miloš Havel, bratra zesnulého exprezidenta Václava. Podle informací serveru Blesk.cz našli Ivanovo bezvládné tělo ve vaně.

„Umřel Ivan Havel, člověk bytostně nezlý, vždy svůj a nápomocný druhým. Díky žes byl, Ivane,“ informoval na sociálních sítích ředitel Knihovny Václava Havla a bývalý velvyslanec Michael Žantovský.

Ivan Havel po sobě zanechal ženu Dagmar (70) a dva syny Prokopa a Vojtěcha. Tělo zesnulého Havla našli záchranáři ve vaně. „Záchranáři už muži nedokázali pomoci. Na místo byl přivolán koroner,“ řekla Blesk Zprávám mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Bratr Václava Havla působil jako vědecký pracovník, ředitel Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. Ivan Havel stojí za celou řadou významných vědeckých publikací. Dlouhou dobu také vedl přírodovědecký časopis Vesmír.

Před pádem komunismu pořádal, kromě své polooficiální vědecké práce, bytové semináře ve svém bytě v Praze a spolupracoval na vydávání samizdatů. Od listopadu 1989 do června 1990 se angažoval v politice jako člen politického hnutí Občanské forum, uvádí k Ivanu Havlovi Centrum pro teoretická studia na svém portálu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy