Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Zemřel frontman skupiny Bad Company: Brianu Howeovi bylo 66 let

Zemřel frontman skupiny Bad Company: Brianu Howeovi bylo 66 let
Zdroj: archiv Brian Anthony Howe
+ Další 4 fotografie
Úmrtí
Hudební svět přišel o skvělého a talentovaného zpěváka. Ve věku 66 let zemřel Brian Anthony Howe, který se proslavil především jako frontman kapely Bad Company. Herec měl delší dobu problémy se srdcem a zemřel v důsledku zástavy srdce.

Portál TMZ přinesl smutnou informaci, že zemřel zpěvák Brian Anthony Howe. Rocková hvězda naposledy vydechla ve věku 66 let na Floridě, kde dlouhé roky žila. Původně však pochází ze Spojeného království a konkrétně se narodil ve městě Portsmouth.

Brian podle zdroje z jeho blízkého okolí zemřel ve středu na zástavu srdce. Údajně zástavě srdce podlehl při převozu do nemocnice. Howe v roce 2017 prodělal infarkt a již delší dobu se potýkal se srdečními problémy.

Kariéra

Na dráhu zpěváka se dal v roce 1983, kdy začal účinkoval v kapele Bad Company. Stal se tam hlavním zpěvákem a jeho prvním vydaným albem s kapelou bylo Penetrator. Původně v kapele jako zpěvák působil Paul Rodgers, který byl později nahrazen právě Brianem.

Howe se nevěnoval jen zpěvu, ale dokázal hudbu i psát. Napsal většinu skladeb z alba Holy Water, které skupina vyslala do světa v roce 1990. Nejznámější písničkou z tohoto alba se stala skladba nesoucí název If You Needed Somebody, díky které se album doslova vyšvihlo na první příčky hudebních hitparád.

Ve skupině Bad Company působil až do roku 1994, poté se dal na sólovou kariéru.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy