Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zemřel František Segrado (†66): Svérázný umělec zpíval i s Ewou Farnou

Zemřel František Segrado (†66): Svérázný umělec zpíval i s Ewou Farnou
Zdroj: Profimedia
Úmrtí

V sobotu zemřel František Segrado, hudebník, herec a výtvarník. Bylo mu 66 let. O umělcově smrti informovala režisérka Marta Santovjáková Gerlíková.

Zemřel František Segrado

V sobotu 24. července nás opustil František Segrado. Herec, zpěvák a umělec zesnul v 66 letech. Svoje texty skládal spoustě hudebních kapel, ve spoustě z nich si zazpíval.

Svoje sólové album vydal až v roce 2014, kdy mu bylo 59 let. Zpěváka objevil spisovatel a textař Michal Horáček (69), který s ním i spolupracoval.

František Segrado si zahrál i ve filmu z Valašska Děda. Ten natočila roku 2016 režisérka Marta Santovjáková Gerlíková, která o smrti hudebníka informovala.

Spolupracoval s mnoha umělci

Františka Segrada si možná pamatujete i díky hudební skupině Čechomor, na jejíž deskách v minulosti hostoval. Segrado hostoval také u Irish Dew a zpíval se skupinou Dobrohošť.

S popovou zpěvačkou Ewou Farnou (27) nazpíval písneň Víno je grunt, která zazněla v seriálu Vinaři. Na smutnou zprávu zpěvačka zareagovala na svém Instagramu téměř okamžitě. "Tak snad to tam nahoře mají dobrý, Franto," napsala a popřála upřímnou soustrast rodině i přátelům. "Odpočívej v pokoji," dodala. O Františkově smrti se dozvěděla chvilku po svém koncertu.

František Segrado se narodil 8. ledna 1955 ve Vsetíně. Jeho dědeček byl původem Ital.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy