Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Zemřel František Derfler (†77), herec z Balady pro banditu a signatář Charty 77

+ Další 4 fotografie
Smutná zpráva
Ve věku 77 let zemřel herec, režisér a signatář Charty 77 František Derfler. O smutné zprávě informovala Janáčkova akademie múzických umění, kde Derfler od roku 2003 vyučoval na hudební fakultě. Plzeňský rodák vešel ve známost veřejnosti díky roli v Baladě pro banditu a jako dlouholetý principál Divadla U stolu.

„Náš pedagog, kolega a přítel nám bude chybět a přejeme upřímnou soustrast jeho rodině a přátelům,“ napsali smutní kolegové Františka Derflera na facebookové stránky Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Pod příspěvkem se sešla spousta kondolencí a přátelé i fanoušci vzdávají Derflerovi hold.

Po absolutoriu na brněnské JAMU v roce 1964 působil František Derfler nejprve v pražském Divadle Jiřího Wolkera, poté do roku 1980 působil v brněnském Divadle Husa na provázku. Od roku 1980 byl členem činohry Národního divadla v Brně, kde v letech 1990 až 1997 pracoval ve funkci šéfa jeho činohry. V roce 1969 se stal spoluzakladatelem experimentálního Bílého divadla.

Lidé si Derflera pamatují jako výborného divadelního pedagoga, signatáře Charty 77, ale i jako herce známého například z Balady pro banditu. Posluchači Českého rozhlasu mohli jeho hlas zaznamenat například v cyklu Toulky českou minulostí.

Mohlo by vás zajímat

Další články