Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel francouzský herec Michel Aumont: Smutnou zprávu potvrdila rodina

Zdroj: csfd
odchod legendy
Ve věku 82 let zemřel francouzský filmový a divadelní herec Michel Aumont. Smutnou zprávu potvrdila agentuře AFP rodina. Zprávy o jeho smrti se rozšířily už v roce 2016, tehdy šlo ovšem o fámu. Aumont hrál v celkem 150 snímcích a objevoval se převážně v komediálních rolích.

Michel Aumont byl francouzský divadelní a filmový herec. Narodil se v Paříži. V roce 1954 začal studovat na pařížské konzervatoři Conservatoire national supérieur d'art dramatique a hned v roce 1956 se díky svému neobyčejnému nadání stal členem nejprestižnějšího francouzského divadla Comédie-Française.

Během své kariéry hrál převážně vedlejší role ve 150 filmech a seriálech, několikrát byl nominován na cenu Filmové umělecké akademie Césara. Čeští diváci ho mohou znát především z filmů jako Drž hubu!, KOndoMEDIE a Osina v zadku.

Aumont se objevoval po boku celé řady francouzských herců, které české obecenstvo dobře zná, například s Christianem Clavierem, Gérardem Depardieu a Danielem Auteuilem. Příčinu hercovy smrti rodina neuvedla.

Související články

Další články