Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Zemřel fotograf slavných Michal Pražák (†66): Odešel velmi náhle

Michal Pražák byl mezi celebritami velmi oblíbený.
Zdroj: Se souhlasem Michala Pražáka
+ Další 2 fotografie

Znaly ho snad všechny populární osobnosti českého showbyznysu. Fotograf Michal Pražák (†66) nechyběl na žádné společenské akci, na všechny se usmíval a byl k nim milý. V pondělí bohužel zemřel, spekuluje se o srdečních problémech. Jak na něj vzpomínají slavní?

Michal Pražák si stěžoval na srdce

Michal Pražák bohužel zesnul v pondělí. Ještě v pátek jsme spolu komunikovali. Psal, že všichni se někam ženou, on že je s pejsky v klidu, ale jak byly bouřky a do toho chvílemi horko, tak že mu to nedělá dobře na srdce. Měl s ním problémy, podle všeho to byla příčina. Pak měl také potíže s tlakem a cukrovkou,“ uvedl pro eXtra.cz manažer celebrit René Kekely.

Pražák byl kdysi ženatý, v manželství si dokonce pořídil na vesnici katolickou faru. Jestli měl i děti, to se přesně neví.

Poslední gentleman

„Tahle zpráva mě zasáhla opravdu nečekaně, je mi to moc líto Michale-Miloši. Kamaráde, před pár týdny jsme si psali, a nyní fotíš a tančíš s květinami tam nahoře. Odpočívej v pokoji. Byl jsi tady dole skutečným gentlemanem a takových se už moc nerodí,“ vysekl mu poklonu kolega Petr Hoznauer.

Pražák měl řadu provozoven s květinami, těch se ale před pandemií covidu vzdal a užíval si důchodu.

Fotil sice pro fotobanky, z nichž si jeho snímky kupovaly redakce časopisů a deníků, ale především pro sebe, pro zábavu. A bavilo ho si povídat s lidmi. Měl o ně nepovrchní zájem, choval se k nim velmi laskavě.

Jmenoval se úplně jinak

Na Pražáka zavzpomínala i jeho dávná kamarádka, první česká Popelka.

„Když jsem chodila na vysokou, dělala jsem brigádu v CKM, Cestovní kanceláři mladých. A tam byl Milan Pražák, do kterého jsem se strašně zamilovala. Jenže on mě nechtěl. Tehdy jsem nechápala proč, ale mrzelo mě to. Po letech mě pozval k sobě na návštěvu a tam jsem poznala jeho přítele, Michala Pražáka. On se ve skutečnosti jmenoval Miloš Winkler. Časem se rozešli, protože Milan hrozně pil, na to taky před lety umřel. Miloš byl hrozně fajn, sympatický člověk. Fotil si, jezdil na výlety a byl spokojený se svými pejsky,“ vzpomíná herečka Eva Hrušková.

„Je mi moc líto, že umřel. Na akcích byl vždy usměvavý a milý,“ sdělila eXtra.cz zpěvačka Linda Finková a podobně se vyjádřili i další umělci jako Bohuš Matuš nebo Jarek Šimek.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy