Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřel futsalista Vladimír Mudrík (†37): Utonul v jezeře, zůstala po něm těhotná manželka

Zemřel futsalista Vladimír Mudrík (†37): Utonul v jezeře, zůstala po něm těhotná manželka
Zdroj: Instagram Petry Mudríkové
+ Další fotografie
úmrtí
FC Baník Ostrava oznámil tragickou událost. Bývalý hráč Baníku a člen širšího kádru slovenské reprezentace Vladimír Mudrík utonul v jezeru ve Švédsku. Sportovci bylo pouhých 37 let. Po futsalovém srdcaři zůstala zdrcená manželka Petra, která s ním čeká druhé dítě.

O Mudríkově utopení informovalo vedení futsalového Baníku Ostrava na svém webu: "S velkým smutkem vám musíme oznámit, že nás hodně předčasně opustil náš nedávný spoluhráč, bývalý prvoligový futsalista, baníkovský srdcař, ale hlavně skvělý kamarád."

Pracovní úspěchy

Rodák z obce Skalitá na Slovensku začal za Baník hrát v roce 2003. O tři roky později mu dal trenér Stanislav Wonka šanci, a tak se Mudrík dostal do Mikeska Ostrava, kde hrál ligové finále proti Jistebníku. Tam o rok později přestoupil a pokračoval dál ve své kariéře. Kromě českých trenérů zaujal svým talentem i slovenskou reprezentaci, díky které se dostal na soustředění do Itálie. Poté se zúčastnil Akademického MS v Polsku. Během svého kariérního růstu se také s manželkou podílel na charitativní akci, kde vybrali peníze pro dva nemocné chlapce.

Rodina truchlí

Smrt zarmoutila nejen jeho kolegy z fotbalového hřiště, ale hlavně jeho rodinu. "S nekonečnou bolestí v srdci vám bohužel musíme oznámit, že nás náhle opustil můj milovaný manžel, milující tatínek, bratr a syn Vlado. Termín posledního rozloučení zatím není stanoven. Prosím všechny, kteří Vlada poznali, aby mu věnovali krátkou vzpomínku nebo modlitbu. Je to pro nás všechny moc těžké," napsala na Facebook jeho manželka Petra, která čeká druhého potomka. S Vladem už vychovávali malého syna.

Smutek ze ztráty Mudríka vyjádřila i jeho sestra. "Byl jsi můj největší fanoušek. Byl jsi skvělý poradce, pomocník a empatický člověk. Vynikal jsi tolika věcech a budeš nám chybět na fotbalovém trávníku," napsala na Facebook Vlasta Mudríková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy