Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemřel filmový parťák Jean-Paula Belmonda a Pierra Richarda: Francouzské hvězdě bylo 96

Michel Bouquet zemřel ve věku 96 let.
Zdroj: profimedia
úmrtí

Francii obletěla smutná zpráva. Ve věku 96 let zemřel filmový a divadelní herec Michel Bouquet, známý například z filmů Bídníci či Borsalino, ve kterém si zahrál po boku Jean-Paula Belmonda (†88). O úmrtí držitele dvou filmových Césarů informovala agentura AFP s odvoláním na hercova mluvčího.

"Michel Bouquet zemřel (ve středu) dopoledne v jedné z pařížských nemocnic," uvedl v prohlášení mluvčí. Bouquet po 75 letech ukončil svou hereckou kariéru v roce 2019.

Velikán francouzského divadla se proslavil mimo jiné tím, že si nejméně 800krát zahrál ve hře Eugèna Ionesca Král umírá. Oblíbený byl také v Molièrově Lakomci. Přestože divadelním prknům dával přednost, diváci ho mohou znát i z filmového plátna.

Parťák Belmonda a Delona

Za svůj výkon ve filmu Comment j'ai tué mon père (Jak jsem zabil svého otce) si v roce 2002 odnesl francouzskou filmovou cenu César. Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli podal podle filmové akademie také opět ve snímku Le Promeneur du Champ-de-Mars (Muž procházející se po Martově poli), za který dostal Césara v roce 2006. Film pojednává o stáří bývalého francouzského prezidenta Françoise Mitterranda.

Mezi Bouquetovy oceňované výkony patří i role policejního inspektora Javerta, který ve filmu Bídníci z roku 1982 od Roberta Hosseina pronásleduje hlavního hrdinu Jeana Valjeana. V gangsterském filmu Borsalino z roku 1970 se objevil po boku Jean-Paula Belmonda a Alaina Delona (86). S ním si zahrál i v dalším slavném snímku Dva muži ve městě.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy