Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel Ennio Morricone: Legendárního skladatele a autora filmové hudby zabil pád

Zemřel Ennio Morricone: Legendárního skladatele a autora filmové hudby zabil pád
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
smrt legendy
Italský skladatel Ennio Morricone zemřel ve věku 91 let na následky pádu. Jeho hudba byla použita ve více než 500 filmech a seriálech. Nezapomenutelná je jeho melodie k westernu Tenkrát na Západě.

Během svého života převzal Ennio Morricone několik Oscarů za svá hudební díla. V roce 2016 získal Cenu Akademie za hudbu ve filmu Osm hrozných. Jeho melodie doprovázely více než 500 filmů a seriálů. Mezi jeho další úspěchy patří i tři ocenění Grammy a tři Zlaté glóby.

Proslavil se zejména díky hudbě, kterou složil pro westernový film Tenkrát na Západě. S režisérem úspěšného snímku Sergiem Leonem ale spolupracoval i na dalších filmech, a to například na trilogii Pro hrst dolarů, Pro pár dolarů a Hodný, zlý a ošklivý.

Úspěšný skladatel miloval elektrickou kytaru a židovskou harfu. Ve svých skladbách využíval zvuku píšťal, kostelních zvonů, bičů, cvrlikání ptáků, tikajících hodin nebo ženských hlasů.

"Všechny druhy zvuků mohou být užitečné k vyjádření emocí. Je to hudba tvořená zvukem reality," řekl jednou Morricone.

Češi mohli skladatele spatřit naposledy v lednu loňského roku na festivalu Prague Prooms s ČSNO. Italský skladatel zemřel v Římě kvůli zdravotním komplikacím, které se objevily poté, co upadl.

Související články

Další články