Ježek patřil mezi inciátory polistopadových změn v Československu, později už jenom v Česku. Aktivně se podílel už na sametové revoluci. Stál u založení Občanského fóra a byl jedním ze zakládajících členů Občanské demokratické aliance. Za tuto stranu zasedl v Poslanecké sněmovně, v roce 1995 ji ale opustil a vstoupil do ODS.

Než přišel rok 1989, pracoval Tomáš Ježek v Ekonomickém, posléze Prognostickém ústavu Akademie věd. Po revoluci zastával místo poradce Václava Klause, který tehdy vedl ministerstvo financí. Po prvních svobodných volbách usedl ve vládě jako ministr privatizace. Po dvou neúspěšných kandidaturách do Senátu nakonec přednášel na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Ježek se sice společně s Klausem a Třískou podílel na přípravách i průběhu kupónové privatizace, na rozdíl od bývalého prezidenta ji ale zpětně kritizoval. Vadilo mu, že trh s akciemi neměl příliš dlouho dozor, a tak mohlo docházet k podvodům. Dokonce v posledních letech prohlašoval, že spolupráci s Klausem už by si představit neuměl.

Tomáš Ježek zemřel ve věku 77 let.