Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel ekonom Michal Mejstřík, měl covid: Truchlí po něm i Moravec a Kalousek

Zdroj: Profimedia
úmrtí
Ekonom a profesor Univerzity Karlovy v Praze Michal Mejstřík je po smrti, bylo mu 68 let. Ekonom podlehl zdravotním komplikacím spojenými s řádícím koronavirem. O jeho úmrtí napsal na sociálních sítích jeho kolega z fakulty a moderátor Václav Moravec (46), který je z této tragédie zarmoucený. Stejně tak se cítí i Miroslav Kalousek (60), pro něhož byl Mejstřík také přítelem.

Michal Mejstřík vystudoval VŠE v Praze a pak působil v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd. Studoval také na Londýnské ekonomické škole a pak se stal šéfem poradenské společnosti EEIP. Mimo jiné působil i jako předseda dozorčí rady ČSA a od roku 2016 byl honorárním konzulem Jižní Koreje. Minulý rok se stal jedním z členů ekonomického týmu Ústředního krizového štábu a byl jedním z expertů v skupině KoroNERV-20, která měla za cíl zmenšovat dopady pandemie na českou ekonomiku.

Ve věku 68 let bohužel zemřel a podle časopisu Forbes se Mejstřík před smrtí pral právě se zákeřným covidem-19, který sužuje celý svět. Václav Moravec, jeho kolega z Fakulty sociálních věd, odmítal uvěřit tomu, že je jeho kamarád po smrti.

Šokován byl i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. Mejstřík působil jako jeho poradce. Byl mu navíc také dobrým přítelem.

<blockquote class=„twitter-tweet“><p lang=„cs“ dir=„ltr“>Michal?! 🙏 V době naší vlády můj poradce, přítel, vzdělaný, slušný a chytrý chlap.. Spolu s @M_Zamecnik skvělí kuchaři, kteří dobře věděli, že nezkažené jídlo je podmínkou nezkaženého přemýšlení..Dej mu Bůh věčný mír. Byla to opravdová osobnost. https://t.co/KZ3661KKIT</p>— Miroslav Kalousek (@kalousekm) January 7, 2021</blockquote> <script async src=„https://­platform.twit­ter.com/widget­s.js“ charset=„utf-8“></script>

Související články

Další články