Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Zemřel Eduard Hrubeš: Hvězdě legendárního pořadu Tak neváhej a toč! bylo 84

Konferenciér Eduard Hrubeš zemřel v 84 letech.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Úmrtí

Ve věku 84 let zemřel moderátor, režisér a hudebník Eduard Hrubeš. Absolvent pražské FAMU se nejvíce proslavil za socialismu, kdy uváděl hned několik pořadů. Televizní diváci si ho mohou pamatovat jako moderátora z Tak neváhej a toč! nebo Pokus pro dva. Smutnou zprávu přinesla ČT.

Eduard Hrubeš vystudoval obor filmová a televizní publicistika na pražské FAMU. Po škole nastoupil do Československé televize, kde se chytl po boku nestárnoucí Saskie Burešové. Společně od roku 1967 uváděli čtrnáctideník pro vojáky Poštovní stránka.

O rok později se stal moderátorem oblíbeného zábavně-soutěžního pořadu Pokus pro dva, který se natáčel v ostravském studiu. Pořad byl koncipován jako zábavná seznamka a Hrubeš ho uváděl s Olgou Čuříkovou. Brněnský rodák také moderoval ve své době velice oblíbenou show Tak neváhej a toč!

Manželka se nevzpamatovala z mrtvice

Hrubeš byl mimo jiné i nadaným hudebníkem. Jako trumpetista a banjista vystupoval s dechovkou Velkopopovická Kozlovka. V té se zároveň stal uměleckým šéfem a na starost měl skládání písní a často i zpěv.

Známý moderátor byl dlouhé roky ženatý s manželkou Blankou. Seznámili se už během studií na FAMU. O svou lásku ale Hrubeš přišel, když v roce 2012 prodělala mozkovou mrtvici, ze které se ani po roce a půl nezvládla vzpamatovat.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy