Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Zemřel zpěvák Dušan Vančura z folkového uskupení Spirituál kvintet. Bylo mu 82 let

Zemřel zpěvák Dušan Vančura z folkového uskupení Spirituál kvintet. Bylo mu 82 let
Zdroj: Oficiální FB Spirituál kvintet
+ Další 4 fotografie
Úmrtí
Zpěvák a kontrabasista známé české kapely Spirituál kvintet Dušan Vančura zemřel v nedožitých 83 letech. Podle manažera skupiny Jiřího Holoubka, je to jen několik málo hodin po jeho smrti a zemřel náhle po krátké nemoci. Potvrdil to i šéf Spirituál kvintetu Jiří Tichota.

Legendární kapela Spirituál kvintet, nejstarší české folkové uskupení, přišla o svého zpěváka a kontrabasistu Dušana Vančuru, který ve čtvrtek zemřel po krátké nemoci. "Je to tak, informaci bohužel mohu potvrdit," uvedl manažer Jiří Holoubek pro TN.cz. "Je to zpráva stará několik hodin, se zbytkem kapely jsme o tom ještě nehovořili," dodal.

Negativní vliv na skupinu

Odložení plánovaných koncertů kvůli nouzovému stavu a zákazu hromadných akcí teď z velmi smutných důvodů přijde vhod. Holoubek osobně doufá, že to fungování skupiny s mnohaletou tradicí výrazně negativně neovlivní. Smutnou zprávu potvrdil též pro ČTK šéf Spirituál kvintetu Jiří Tichota.

Jedna z nejstarších folkových kapel

Od roku 1964 ve skupině hostoval a roku 1969 se přidal na stálo. Dušan Vančura v uskupení působil 50 let. Spirituál kvintet je jedna z nejstarších folkových skupin u nás, vznikla v roce 1960. Za dlouhé roky působení odehráli mnoho koncertů, například na setkání prezidenta Václava Havla a George Bushe staršího. Hráli například v pražském divadle Hybernia nebo na Hradu Křivoklát.

Související články

Další články