Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Zemřel držitel 23 Grammy: Slavný hudebník Chick Corea (†79) trpěl vzácnou nemocí

Zemřel Chick Corea: Slavný hudebník trpěl vzácnou nemocí
Zdroj: Profimedia
LEGENDA
V úterý 9. února zesnul ve věku 79 let fenomenální pianista Chick Corea. Americká jazzová legenda trpěla vzácnou formou rakoviny. Hudebník za svůj život získal 23 cen Grammy a těšil se velké popularitě i v České republice. Ještě na jaře vystupoval na JazzFestu Brno.

"S obrovským zármutkem oznamujeme, že 9 února ve věku 79 let zesnul Chick Corea na vzácnou formu rakoviny, která byla objevena teprve nedávno," uvádí prohlášení na oficiální facebookové stránce slavného hudebníka.

Oblíbený muzikant se prosadil na začátku 60. let dvacátého století, kdy spolupracoval s legendami jako Stan Getz nebo Herbie Mann. Corea měl bezesporu velký podíl na rozšíření elektrické vlny jazzu. Držitel třiadvaceti prestižních hudebních cen Grammy sehrál velkou roli i v kapele Milese Davise, slavnému trumpetistovi totiž dopomohl k progresivnějšímu zvuku. Pak pianista založil vlastní inovativní kapelu Return to Forever.

Chick Corea se za piano posadil poprvé ve čtyřech letech, zasadil se o to jeho otec, jazzový trumpetista a kapelník v Bostonu. Pianista tak už od svého raného dětství vstřebával muziku hvězd, mezi které bezesporu patří Dizzy Gillespie, Charlie Parker nebo Lester Young.

Oceňovaný hudebník odešel jako nesmazatelná legenda hudební historie, za svůj život vytvořil obrovské množství progresivních hudebních projektů. Jeho poslední album Plays z roku 2020 je pak toho naprostým důkazem. 7. března 2021 měl zahajovat JazzFest Brno, festival, kterého se už předtím zúčastnil.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy