Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zemřel Christopher Tolkien, syn autora Pána prstenů: Bylo mu 95, vydával tátovy knihy

Zemřel Christopher Tolkien, syn autora Pána prstenů: Bylo mu 95, vydával tátovy knihy
Zdroj: The Tolkien Society
smutná zpráva
Syn slavného spisovatele J. R. R. Tolkiena, z jehož pera vznikl Pán prstenů nebo Hobit, je po smrti. Christopheru Tolkienovi bylo 95 let, po tátově smrti se staral o jeho dílo a odkaz. Jeho zásluhou se na pulty knihkupectví dostaly knihy, které Tolkien za svého života nestihl vydat.

Smutnou zprávu ve čtvrtek večer vyslala do světa Tolkienova společnost. Christopher Tolkien zemřel ve věku 95 let, staral se o dílo svého slavného otce J. R. R. Tolkiena

„Vyjadřujeme nejhlubší soustrast Baillie, Simonovi, Adamovi, Rachel a celé rodině," stojí ve smutečním oznámení na Twitteru.

Christopher byl třetím a nejmladším synem spisovatele, jehož příběhy o Pánovi prstenů nebo Hobitovi zná snad každý. Většina děl, která byla vydána po Tolkienově smrti, editoval právě on. Nebylo to jednoduché, jeho otec totiž psal téměř výhradně rukou.

V roce 1977 vydal knihu Silmarillion, publikoval i další pokračování Pána prstenů Zároveň nakreslil mapu z tohoto fantastického světa, která se v 50. letech objevoala na přebalech.

Související články

Další články