Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich: Jeho nástupce chce dokončit, co nestihl

Zemřel bývalý senátor Tomáš Grulich: Jeho nástupce chce dokončit, co nestihl
Zdroj: archiv Tomáš Grulich
+ Další fotografie
news
Do nebe odešel bývalý senátor a politik Tomáš Grulich. Bylo mu 69 let. Grulich byl mezi lety 2006 až 2018 členem horní komory za ODS. O smutné novince informoval jeho nástupce Tomáš Czernin.

Česko dnes zasáhla smutná zpráva o odchodu politika a bývalého senátora Tomáše Grulicha. Zemřel ve věku 69 let. Na sociální síti o tom informoval senátor TOP 09 Tomáš Czernin

"Zemřel senátor Tomáš Grulich," napsal na úvod Czernin. "Můj přítel a předchůdce v roli předsedy Stálé komise pro krajany v zahraničí Senátu Parlamentu ČR," pokračoval zdrcený senátor.

"Byl to čestný člověk a pracovitý senátor, usiloval o prosazení korespondenční volby ze zahraničí. Slibuji, že udělám vše, abych toto jeho nedokončené dílo dotáhl do konce. Odpočívej v pokoji, příteli," dodal Tomáš Czernin.

Do Senátu Parlamentu České republiky byl Grulich zvolen v roce 2006 ve volebním obvodu Praha 12. V komunálních volbách v roce 2014 obhájil za ODS post zastupitele Městské části Praha 12. Původně byl na kandidátce na 6. místě, ale vlivem preferenčních hlasů skončil na 3. místě. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2018 již nekandidoval.

Související články

Další články