Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba: Představiteli Občanského fóra bylo 83 let

Zdroj: Profimedia.cz
smrt
Ve středu zemřel bývalý ministr průmyslu Jan Vrba. Ekonomovi a představiteli Občanského fóra a Občanského hnutí bylo 83 let. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce Vrbovy rodiny Ondřej Micka. Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 13. listopadu v obřadní síni krematoria v pražském Motole.

Jan Vrba byl členem vlády Petra Pitharta od června 1990 do července 1992. Stál například za privatizací Škody německému Volkswagenu. Posledních téměř 20 let byl jedním z akcionářů české firmy Tonak, jednoho z největších světových výrobců pokrývek hlavy, kde působil i jako předseda dozorčí rady.

Před měsícem Vrba spolu s Pithartem vyzvali vládu, aby vedení koncernu Volkswagen vyjádřilo své znepokojení nad možnou změnou postavení Škody Auto ve skupině. Případné omezení modelových řad a zaměření na laciné vozy pro rozvojové trhy by podle nich bylo v rozporu s přílohami smlouvy, na základě které Volkswagen do Škody před 30 lety vstupoval.

Pohřeb Jana Vrby

Micka ČTK informoval, že poslední rozloučení s Vrbou se uskuteční v obřadní síni motolského krematoria 13. listopadu v 15:00.

Související články

Další články