Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Zemřel baletní mistr a herec Vlastimil Harapes: Podlehl vážné nemoci, bylo mu 77 let

Vlastimil Harapes na křtu kalendáře Proměny.
Zdroj: Martin Procházka/Extra.cz
+ Dalších 8 fotografií
smrt

Česko zasáhla smutná zpráva. Na věčnost ve středu 15. května odešel náš nejslavnější tanečník a baletní mistr Vlastimil Harapes. Podlehl těžké nemoci, bylo mu 77 let. Informaci přinesl deník Blesk.

Tanečník, choreograf a pedagog Vlastimil Harapes, bývalý šéf baletu Národního divadla a zároveň i herec, jenž byl i uměleckým ředitelem Mezinárodní konzervatoře Praha, zemřel náhle.

Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ potvrdil Blesku tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk.


Harapes jako herec

Harapes se narodil 24. července 1946 v Chomutově. Jeho rodiče vedli ochotnický spolek, v něm si poprvé zahrál v pěti letech. Roku 1976 získal titul zasloužilý umělec, 1980 ocenění Zasloužilý člen ND, 1989 národní umělec a 2011 Cenu Thálie za celoživotní mistrovství v oboru balet. V letech 1986–1992 byl manželem zpěvačky Hany Zagorové.

Všestranně nadaný umělec byl divákům známý z mnoha filmů. Objevil se podle ČSFD například ve snímcích Marketa Lazarová, Den pro mou lásku, Panna a Netvor, Jak se krotí krokodýli nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy