Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Zemřel Andrej Hryc (†71): Hvězda Ulice prohrála boj se zákeřnou nemocí

Zemřel Andrej Hryc (†71): Hvězda Ulice prohrála boj se zákeřnou nemocí
Zdroj: Showpix.cz
+ Další 4 fotografie
Andrej Hryc
Ve věku jedenasedmdesáti let odešel do uměleckého nebe herec Andy Hryc, který 31. ledna prohrál boj se zákeřnou nemocí. Smutnou zprávu sdělila pomocí sociálních sítích jeho dcera Wanda Adamík Hrycová.

Zemřel herec Andrej Hryc, který 31. ledna v ranních hodinách prohrál boj se zákeřnou leukémií. O tragické události informovala jeho dcera Wanda Adamík Hrycová na sociálních sítích.

"Dnes ve 3.13 hod mě opustil nejdůležitější muž mého života... Poslední hodiny toho jeho jsem ho držela pevně za ruku, poslední slova, které jsem mu řekla byly "ľúbim ťa" a poslední slova, které mi řekl on byly "aj ja ťa veľmi ľúbim"”, napsala Wanda. "Zbohom tato, ďakujem za všetko, už nič nebude ako doteraz,”dodala zdrcená dcera.

Boj s nemocí

Poprvé se o hercově boji s nemocí psalo loni v dubnu. Slovenští novináři tehdy herce zachytili na hematologické klinice v bratislavské Petržalce. V červnu se pak po dlouhé hospitalizaci vrátil domů s pocitem, že to nejhorší je už za ním.

Mládí a kariéra

Andrej Hryc se narodil 30. listopadu 1949 v Bratislavě rodičům Vojtěchovi a Márii. Po střední škole se vrhl na studium na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě a hereckou kariéru započal ve Státním divadle v Košicích. V letech 1978 - 1981 byl hercem na volné noze, dokud se nestal členem souboru bratislavské Nové scény.

Po sametové revoluci Hryc založil nezávislé rádio Twist, které vysílalo až do roku 2006. Během svého působení v pozici ředitele stanice se herec aktivně věnoval charitativní činnosti, organizoval akce ve prospěch nadací, jakými jsou například Červený kříž, Liga proti rakovině, Nadace Úsmev ako dar a nadace Twist kontra AIDS.

Politika

Hryc se kromě herectví a svého rádia věnoval i politice. Léta působil jako honorární konzul Seychelské republiky na Slovensku. Jeho úkolem v této funkci bylo zastupovat stát v místě svého působení čestně a oproti běžným konzulům na konzulátech i neplaceně.

Nejznámější role

Ačkoliv byl Andrej Hryc velmi aktivním hercem, který v počátcích své kariéry zvládl natočit i více než 10 filmů během jediného roku, lidé si ho pamatují především jako majora Terazkyho z legendárního seriálu Černí baroni Zahrál si i v oblíbeném nekonečném seriálu Ulice, kde ztvárnil roli Borise Nekonečného mladšího. Slovenští diváci si ho pak pamatují i ze seriálu Panelák.

Hrycovu tvář si lidé pamatují z více než stovky snímků, v posledních letech se objevil například i v úspěšném snímku Bathory, válečném dramatu Habermannův mlýn, kriminálce Čára a v roce 2018 se na obrazovkách objevil o Štědrý večer, kdy si zahrál v pohádce Kouzelník Žito.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy