Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Zemětřesení ve vládě, Blatný a Plaga prý končí! Padla jména jejich nástupců

Zemětřesení ve vládě, Blatný a Plaga prý končí! Padla jména jejich nástupců
Zdroj: profimedia.cz
Vláda
Nekonečný kolotoč ministrů ve vládě Andreje Babiše pokračuje. Podle informací CNN Prima NEWS hodlá premiér ve středu odvolat ministra zdravotnictví Jana Blatného a šéfa školství Roberta Plagu. Zpráva přichází krátce poté, co Babiš oba členy vlády zkritizoval za návrh k otevření škol.

Jan Blatný je na postu ministra zdravotnictví pod palbou kritiky Andreje Babiše (66) už několik měsíců. Nedávno se k premiérovi přidal i prezident Miloš Zeman (76), který požadoval, aby Blatný odstoupil. Nyní k tomu podle CNN Prima News přeci jen dojde.

Blatného má údajně nahradit ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger. Šlo by tak už o čtvrtého ministra v čele zdravotnictví za posledního půl roku.

Na post ministra školství jsou dvě varianty

Pod silnou kritikou byl v poslední době i ministr školství Robert Plaga. Včera například Babiš na sociálních sítích sepsul Plagův návrh na otevření škol. Premiérovi se totiž nelíbil navrhovaný rotační systém pro první stupeň základních škol včetně návratu ke studiu pro některé studenty středních a vyšších odborných škol.

I proto má podle televize dojít na výměnu v čele školského resortu. Nově by se ho měl chopit poslanec za hnutí ANO a rektor Vysokého učení technického v Brně z let 2006 až 2014 Karel Rais. Druhou volbou je podle CNN Prima News poslanec za hnutí ANO Patrik Nacher, což premiér údajně zvažuje.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy