Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

ZEMĚTŘESENÍ v turistickém ráji: Lidé prchali z domů, na místě jsou zranění

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
katastrofa
Dnes časně ráno zasáhlo Sicílii zemětřesení o síle 4,8 stupně. Katastrofa postihla oblast ležící severně od města Katánie na svazích Etny. Kromě materiálních škod přišlo několik osob ke zraněním. Zemětřesení si naštěstí nevyžádalo ani jednu oběť.

Zemětřesení začalo zhruba v půl čtvrté ráno, někteří obyvatelé tak začali v panice utíkat z domů a noc strávili v autě. O život nikdo nepřišel, katastrofa si však vyžádala čtyři zraněné, žádný z nich naštěstí není v ohrožení života.

Otřesy přišly dva dny poté, co se sopka Etna probudila k životu a vychrlila dým, který zastavil leteckou dopravu v Katánii, která je od sopky vzdálená pouhých 60 kilometrů. Na svazích vulkánu bylo naměřeno přes 100 otřesů. Z hrdla sopky ovšem nevyšla jen oblaka dýmu, ale i proud lávy. Aktivitu sopky brali místní až dosud jako vánoční představení, nyní však změnili názor. Obávají se, že brzy bude následovat další a silnější otřes, který by si mohl vyžádat i oběti na životech.

Související články

Další články