Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

ZEMĚ ZLA! Tajné záběry ze Saudské Arábie ukazují to nejhorší, co vás bude strašit i ve snu

Dokumentaristům se v utajení podařilo natočit záběry ze Saudské Arábie. Bičování žen, veřejné popravy, kaluže krve, oběšenci a strach. Tak vypadá realita v zemi, kterou Západ považuje za drahého spojence.

Tohle není legrace, to je každodenní realita v Saudské Arábii, kterou Západ nechce vidět. Když máte ropu a nabízíte ji západním politikům, tak si kupujete také mlčení. Největším paradoxem je, že právě zastupitelé Saudské Arábie mají dohlížet v OSN na dodržování lidských práv.

Britský deník Daily Mail ukázal záběry, které patří k tomu nejhoršímu, čeho je člověk schopen. Na jedné straně v Saudské Arábii najdeme luxus, na straně druhé číhá středověk.

Na zveřejněných záběrech je například vidět několik oběšenců mezi dvěma jeřáby. Těla patřila údajně partě lupičů. Jejich těla pak nechali úředníci na několik dnů vystavit, aby každý viděl, jak v této zemi funguje spravedlnost podle práva šaría.

Na dalším záběru zase vidíme, jak probíhá poprava ženy, která údajně zabila vlastní dítě. Žena zoufale volá, že nic neudělala. Její křik utíná zasvištění meče.

Jakákoliv kritika islámu nebo vládnoucí dynastie se krutě trestá. Kdo má štěstí, dostane pár ran bičem. Kdo štěstí nemá, toho čeká setkání s katem.

Novináři z Daily Mailu se logicky ptají, zda je v pořádku, že Velká Británie považuje Saudskou dynastii za kámoše. Ale ta ropa tak krásně voní, že?

Související články

Další články