Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Země v krizi: Počet ročně amputovaných penisů je alarmující, může za to hygiena

Zdroj: pixabay.com
Brazílie
Brazilský prezident je vyděšen z vysokého počtu amputovaných penisů v jeho zemi. Kvůli špatným hygienickým podmínkách ročně přijde o penis více než tisíc mužů. Proto vyzval vládu, aby problém řešila.

Jair Bolsonaro (64) je bývalý armádní kapitán a zároveň současný brazilský prezident. Nyní ho děsí vysoký počet mužů s amputovanými penisy v jeho zemi.

Důvodem amputací je nedostatek základní hygieny. Špatné hygienické podmínky způsobují ročně u více než tisícovky mužů amputaci penisu.

Ve čtvrtek po návštěvě ministerstva školství počet pacientů označil za smutný. Vyzval vládu, aby se na problém zaměřila. Vláda by měla pracovat s ohroženými muži a uvědomit je o rizicích nehygienického chování.

„Máme v Brazílii 1 000 amputací penisů kvůli nedostatku vody a mýdla,“ řekl Bolsonaro. „Musíme najít způsob, jak se z této šlamastyky dostat,“ zdůraznil brazilský prezident.

Pracovitý Bolsonaro nezmínil zdroj svých informací. Ovšem mluvčí brazilské urologické společnosti potvrdila, že počet uváděný prezidentem vychází z oficiálních údajů o amputacích penisu. Společnost amputace provádí kvůli neléčitelným infekcím, rakovině a komplikacím souvisejícím s nákazou viru HIV.

Související články

Další články