Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Zemanův výrok o stěžujících si hercích rozčílil umělce: Třeštíková posílá otevřený dopis

Zdroj: TV Prima/ wikipedie
+ Další fotografie
nesouhlas
Čtvrteční projev Miloše Zemana rozpoutal řadu diskuzí. Prezident republiky promluvil k národu poprvé od doby, co Česko začala sužovat pandemie koronaviru. Někteří lidé Zemanův projev kvitovali, některé však zvedl ze židle. Asi nejvíce dotčení zůstali po konci proslovu hlavy státu herci a umělci. Ty totiž Zeman nepřímo osočil z toho, že fňukají nad zavřenými divadly a rušením kulturních akcí a tudíž přichází o své příjmy. Jen tak to ale nenechala radní pro kulturu v Praze a režisérka Hana Třeštíková.

Asi každého umělce a herce v zemi rozčílil Zemanův (75) projev, ve kterém je nabádal k tomu, aby místo stěžování navštívili domov důchodců a "přinesli tam trochu radosti". Jenže právě umělci, kteří přišli ze dne na den o obživu, se snaží pomáhat v této složité situaci ze všech sil, a proto za ně Hana Třeštíková napsala prezidentovi otevřený dopis.

Z divadel se staly dílny

V něm Třeštíková píše, že umělci v této nelehké době suplují pomoc státu, které se zatím nedostává. "V Praze jsou desítky divadel, která se ihned po svém uzavření proměnila na šicí dílny a vyrábí tisíce roušek pro zdravotníky, domovy důchodců, pečovatelská centra i jednotlivé obyvatele," popisuje, jak jsou umělci v této době aktivní a užiteční.

Omluví se za svůj výrok?

Kromě toho Třeštíková kritizuje prezidenta, že celou dobu mlčel, k situaci se nijak nevyjadřoval a nyní spoustu lidí urazil. "Svým projevem jste nespravedlivě a hrubě urazil desetitisíce skvělých lidí, kteří svým sousedům nabízejí každý den úlevu duše a dnes pomáhají, kde to jen lze," píše v dopise dále.

Třeštíková žádá po hlavě státu omluvu všem hercům a umělcům. Uvidíme, zda ji Zeman vyslyší a veřejně se za své výroky omluví.

Související články

Další články