Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Zemanovy lži o migrantech i trestně stíhaný premiér! Debata s Drahošem byla plná ostrých hádek

Debata Drahoše a Zemana se neobešla bez hádek.
Zdroj: repro TV Prima
+ Dalších 8 fotografií
Současný prezident Miloš Zeman (73) se v debatě se soupeřem Jiřím Drahošem (68) "vyznamenal". Kromě podlých útoků na Drahoše prohlásil, že koncem února chce jmenovat Andreje Babiše opět premiérem. Také přišlo na ostrou přestřelku ohledně proudu migrantů do Evropy.

„Premiér není volená funkce, ale jmenovaná. Vítěz voleb nemá automaticky nárok na premiéra,“ řekl Drahoš, který tvrdí, že jmenovat trestně stíhaného politika premiérem není dobrý tah. „Trestně stíhaný je prostý podezřelý, ale může z něj být nevinný člověk,“ reagoval Zeman (73).

„Proč bych jmenoval druhou ligu,“ řekl Miloš Zeman a narážel na ODS, která skončila ve volbách druhá.

Oba kandidáti se nevyhnuli debatě o ruských tajných službách. Zeman tvrdí, že Drahoš uráží voliče svým tvrzením o zmanipulovaných volbách. Drahoš ale s přehledem odpověděl, že kdyby si Miloš Zeman četl zprávy od Bezpečnostní informační služby, věděl by o možném ovlivňování ze strany ruských tajných služeb.

Drsná slova od Miloše Zemana na sebe nenechala dlouho čekat, když došlo na momentálně hodně diskutované téma českých občanů – migraci. „Jsem rád, že čeští politici, až na jednu výjimku, Jiřího Drahoše, souhlasí s tím, že bychom neměli přijímat migranty,“ řekl Miloš Zeman.

Protiútok se dostavil záhy. „Nevím, jak jste přišel na to, že jsem jediný politik s názorem, který jste mi podsouval. Kvóty odmítám od samého začátku,“ ohradil se Jiří Drahoš proti lživému tvrzení. A pak to přišlo! „Co jste udělal vy? Migrace se neřeší v Rusku a v Číně,“ zaútočil na Zemanovu zahraničně politickou orientaci.

Související články

Další články