Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Zemanovi sousedé z Vysočiny se rozpovídali: Kdo donesl jídlo a kořalku, byl prý kamarád

Zemanovi sousedé z Vysočiny se rozpovídali: Kdo donesl jídlo a kořalku, byl prý kamarád
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
NOVÉ VESELÍ
Kořalka a jídlo. Čím si získat přízeň Miloše Zemana (75) vědí sousedi v Novém Veselí na Vysočině. Reportérům eXtra.cz řekli, co má jejich mocný soused rád a jaký je.

Dovolená padá?

Poslední týden v červenci je tu, ale Miloš Zeman na chalupu do své tvrze z 16. století v Novém Veselí nevyrazil. Přestože to měl v plánu právě tento měsíc, zřejmě už to nestihne. A místní jsou asi zklamaní, protože se na něj těšili a kvůli jeho příjezdu uklízeli celou obec.

Normální soused

Protože se po odchodu z politiky usídlil Zeman na Vysočině, kde má už 30 let chatu, zeptali se reportéři eXtra.cz v Novém Veselí místních, jestli mají současného prezidenta rádi a jak ho znají?

Joo. On ale nebyl až tak společenskej. Nebyl zákeřnej. Jo, pozdravil, přišel, potřeboval pomoct, tak jsem mu pomohl. Když viděl, že já něco nesu, popelnicu, pojďte, já vám pomůžu, řekl. Normální soused,“ řekl eXtra.cz Milan Chlubna (78), který se Zemanem přímo sousedí.

Známe se od roku 1990. Třicet let. Popíjeli jsme spolu slivovici, tu dostal. Když dostal, tak dal. Ale jak by to měl dát ze svého, tak nedal,“ usmál se šibalsky soused. Do místní hospůdky prý chodil, ale častým hostem nebýval.

Kdo pohostil, byl kamarád

Další osmdesátiletý soused zase přidal jiný pohled na Zemana. „On si nepřipouštěl obyčejný lidi, jako jsme my. To byli ti kamarádi, kteří mu něco donesli, kořalku, žrádlo a to. Já kdybych za ním přišel, tak já nevím, co bych mu dal, když nemám. Já bych řekl, já vám donesu králíka, třeba by si ho vzal a byl bych s ním taky kamarád,“ pokrčil důchodce rameny a usmál se.

Neměli by se mu smát

Podle paní Anny (89), která se tu narodila, je Zeman normální a mladí by ho měli respektovat. „No proboha, to byl normální člověk. Ten se s námi bavil normálně. Tak, jak ho zesměšňovali, že chodí do hospody a já nevím, co ještě, to nebyla pravda vůbec. On se nad námi nikdy nevyvyšoval. A je pořád normální. Akorát že nemůže na nohy. To už je úděl nás, on je mladší jak já, ale nemůže, no. Legraci by si z něj mladí dělat nemuseli. Ne Veseláci, to ne, ale Pražáci. To už je ta politika, no,“ řekla.

Zeman vlastní v Novém Veselí pozemek o výměře 101 metrů čtverečních, na němž se nachází patrový domek o dvou pokojích. Dole je denní místnost s knihovnou, nahoře ložnice. Kvůli neuropatii nohou, kterou prezident trpí, je tak možné, že právě jeho zdravotní stav a bolesti ho od trávení dovolené na bariérové chalupě mohou odradit.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy