Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Zemanovi chlapci zažili ve volbách drtivou porážku: Kdo další dostal na frak?

A kdo to ještě projel na plné čáře?
Zdroj: Facebook
+ Dalších 6 fotografií
Česko má za sebou krajské volby. Radovat se může hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem, které ovládlo devět krajů. Koho ale čekal pád na samé dno?

1. SPO

Strana práv občanů ve Zlínském kraji naprosto pohořela. Získala pouhých 2,2 % a hejtmani končí. V této straně se objevili dva muži prezidenta Miloše Zemana. Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Prezident je dokonce podpořil svou návštěvou v kraji, ale ani to nepomohlo. Zastupitelské mandáty už SPO neobhájila.

2. Bohuslav Sobotka a ČSSD

Předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka uznal na tiskové konferenci po výsledcích porážku. Hned ale dodal, že mnohem důležitější jsou celostátní volby. „Pro mě je nejdůležitější, aby nás volili ve volbách do Poslanecké sněmovny. Moje odpovědnost je za celostátní politiku sociální demokracie,“ nechal se slyšet.

3. Michal Hašek

Sice ztratil hodně voličů, ale řekl, že vyhrál čtvery volby a v politice bude pokračovat dál. Všechno směřuje k tomu, že Hašek jako hejtman ve své funkci končí, ale cokoliv se ještě může změnit. „Chci být nadále platným členem ČSSD, budu členem krajského zastupitelstva a budu se nadále čtyři roky podílet na tom, jak se bude vyvíjet jižní Morava,“ řekl na tiskové konferenci.

5. Miroslav Kalousek a TOP 09

Zklamaný je i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který také bez dechu zíral na výsledky voleb. Po 20 letech v politice jeho strana totálně propadla. „Chci slíbit, že ani tam, kde hlas nepovede k definitivnímu vítězství, hlas nezapadne. Bude politickou silou, se kterou budeme pracovat,“ řekl odhodlaně. Podle něj má jeho strana hodně voličů, ale k volbám nešli. „Nedokázali jsme vysvětlit, proč je tak důležité přijít k volbám,“ uvedl předseda TOP 09 o mladé generaci.

Strana se navíc před volbami rozešla se Starosty a nezávislými, což jim u voličů také moc neprospělo.

6. Martin Konvička

Protiislámský politický aktivista si brousil zuby na post senátora pro obvod Tábor. Nakonec ale s 3 117 hlasy skončil na předposledním místě. „Velice pěkné předposlední místo, co bych měl říkat. Myslím, že osm procent je samozřejmě v senátních volbách málo, ale je to zároveň velice pěkný skoro až úspěch, v situaci, kdy jsme měli až desetkrát menší rozpočet, než mají zavedené strany,“ řekl člověk, který vyrazil do centra Prahy jako islamista, pro Lidovky.cz.

7. Celebrity

Je velkou záhadou, že neuspěla růžová Dominika Myslivcová (22) za Úsvit. „Do zastupitelstva jsem se nedostala, a i když mi někteří píšete smutné vzkazy, tak se nebojte, já smutná nejsem. Dominika Myslivcová se totiž NIKDY nevzdává a za růžovou budoucnost se budu prát i nadále. I když to nevyšlo cestou politiky, tak cest, jak dosáhnout lepší a růžovější budoucnosti, je X… A já jsem odhodlaná jít a překonat všechny překážky, například se chci angažovat víc v charitě a pomáhat lidem, kteří na tom bohužel nejsou tak dobře. Jsem strašně vděčná za to, že jsem "svět politiky“ mohla trošičku okusit, hodně mě to posunulo a naučilo a o tom přece celý život je."

Hlavně že tahle zkušenost posunula Domču dál od světa politiky! A komu ze slavných se ještě nedařilo?

Hlasy nedostal notorický milovník Felix Slováček (73), bývalý šéf Sazky Aleš Hušák ani baleťák Vlastimil Harapes.

Související články

Další články