Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Zemana lákal na alkohol. Sloh z 5. třídy je hitem internetu. Ovčáček reaguje jako hysterka

Zdroj: archiv
Virálním hitem v Česku se stala slohová práce žáka páté třídy základní školy. Ten si vymyslel velmi poutavý příběh o tom, jak Babiš strčil Zemana do Vltavy. Vyprávění je ukázkové pojetí toho, jak malé dítě může chápat současnou politickou situaci. Žákovu slohovou práci zveřejnila jeho učitelka Tereza Cachová na svém Facebooku. Pravděpodobně ale netušila, co tím způsobí. Pozornosti vševidoucího oka Jiřího Ovčáčka totiž neunikla.

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček pojal uveřejnění žákovské slohové práce asi poněkud osobně. Na svém facebookovém profilu sdílel fotku učitelky Cáchové z roku nebreč s označením "volím Karla", které bylo kampaní Karla Schwarzenberga (79) při prezidentských volbách.

Podezřelou slohovku a učitelku, která má na svědomí výuku jejího autora, už si Ovčáček pravděpodobně stihl důkladně proklepnout Z hlubokých archivů pak vyhrabal fotografii, která usvědčuje Terezu z toho, že má vlastní politický názor, jak už je v demokratickém státě zvykem. Ten se evidentně neslučuje s politickým názorem Ovčáčkovým, a tak se do ní opřel na svém Facebooku.

"Milé děti! Napíšeme si slohovou práci na téma, proč nemá paní učitelka ráda Miloše a proč miluje Karla. A proč teď bude milovat Jiřího," okomentoval sdílenou fotku. Za jeho komentář ho lidé okamžitě odsoudili a začali vtipkovat o připravování honu na čarodějnici.

Nebohá učitelka tak asi netušila, jak velkou pohromu v podobě Jiřího Ovčáčka na sebe ve skutečnosti svolala. Vtip pro pobavení a dětská kreativita se tak změnily v metaforický boj o přežití. Faktem ovšem zůstává, že Ovčáčkova reakce je podle reagujících poněkud absurdní a hysterická.

Redakce Extra.cz vyzývá občany, aby nás kontaktovali na redakční email redakce@extra.cz pokud znají totožnost žáka, který se tohoto činu dopustil. Nabízíme mu totiž zaměstnání.

Související články

Další články