Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

„Zemana je nutné podřezat!“: Martin Lang nabádal k zabití prezidenta, vyloučili ho z ODS

Zdroj: extra.cz
+ Další 2 fotografie
politika
Vedení ODS vyloučilo ve středu večer ze strany radního Jesenice u Prahy Martina Langa, a to kvůli závažnému porušení stanov. Lang na svém facebookovém profilu napsal příspěvek, ve kterém prezidenta Miloše Zemana (74) několikrát přirovnal k Hitlerovi, nazval ho proradným prasetem a nabádal k jeho zabití, když napsal, že je nutné ho podřezat jako svini.

Českou tiskovou kancelář o vyloučení Martina Langa ze strany informovala mluvčí ODS Jana Havelková. "Pan Lang byl rozhodnutím Výkonné rady ODS vyloučen kvůli závažnému porušení stanov," uvedla. Lang na sociálních sítích nabádal k zabití prezidenta Miloše Zemana kvůli jeho souhlasu se zdaněním náhrad vyplácených církvi. Podle Zemana Lang vyzýval k terorismu a minulý týden ODS zkritizoval za to, že ho nevyloučili ze strany.

Martin Lang se ve svém příspěvku, který je nyní už smazaný, skutečně rozvášnil. Miloše Zemana několikrát přirovnal k Hitlerovi, nazval ho smradlavým a proradným prasetem, debilním bolševikem, a napsal, že je potřeba ho podřezat jako svini. O dalších poslancích, kteří podepsali zákon o zdanění náhrad vyplácených církví napsal, že jsou zlo, které je nutné vybíjet. To ale není vše, celý příspěvek je skutečně hodně ostrý a najdete ho u nás v galerii.

Lang se za své vyjádření minulý týden omluvil a vzdal se funkce předsedy místního sdružení ODS. Předseda ODS Petr Fiala ještě předtím Langovo vyjádření odsoudil. Řekl, že je naprosto nepřijatelné, i kdyby bylo myšleno jako nadsázka. Případem se mimo jiné zabývá i policie, která ho prošetřuje pro podezření z vyhrožování násilím proti skupině obyvatel a proti jednotlivci.

Související články

Další články