Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Zemana byl v nemocnici navštívit Václav Klaus: Prezident je osamocený, říká

Václav Klaus.
Zdroj: Profimedia
Nové zprávy

Prezidenta Miloše Zemana (77) byl v Ústřední vojenské nemocnici ve čtvrtek navštívit jeho předchůdce Václav Klaus (80). Ten Blesku prozradil, o čem se bavili i jak na něj hlava státu působila. Miloš Zeman byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče na začátku října, celý národ se od té doby bojí o jeho zdraví.

Klausova návštěva v nemocnici

Václav Klaus (80) se ve čtvrtek zastavil navštívit prezidenta Miloše Zemana (77) v Ústřední vojenské nemocnici. "Chtěl jsem ho povzbudit. Je to výraz mé loajality k němu," řekl k tomu pro Blesk. Ten s prezidentem prý mluvil necelou hodinu. O politice se nebavili, konverzaci popsal exprezident jako normální. Miloše Zemana ale označil za osamoceného.

Na otázku Blesku, zda si je prezident Miloš Zeman vědom toho, co se kolem něho děje směrem ze Senátu i od jeho vlastních lidí, odpověděl Klaus jasně: "Všeho si vědom být nemůže." Na závěr dodal, že prezident z lůžka intenzivní péče zřejmě nedokáže vidět všechny souvislosti nebo nemůže dobře rozklíčovat hry, které rozehrávají senátní nedočkavci. Dle Klausových slov prezident nechápe ani míru nenávisti, která vůči jeho osobě vzniká.

Prezident leží na jednotce intenzivní péče

Zdraví prezidenta Miloše Zemana je v České republice tématem číslo jedna. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) poslala předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi zprávu, ve které se píše, že Zeman nyní není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti.

"Prezident Miloš Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je krajně nejistá," napsala předsedovi ÚVN, kde prezident od 10. října leží na jednotce intenzivní péče.

Prezident má trpět jaterní encefalopatií způsobenou selháním jater. Ta se projevuje poruchami spánku a chování, zmateností, poruchami myšlení, ve vyšších stadiích dezorientací či kómatem, které přichází ve finálním stadiu.


Související články

Další články