Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Zeman v Číně: Čínská kořalka mi nechutná! Proč tedy vypadá jako opilý? Nebo to byla zase viróza?

Prezident Miloš Zeman se v Pekingu sešel s Si Ťin-pchingem. Bavili se zejména o obchodech, Zemana na jeho cestě do Číny doprovázel také podnikatel Petr Kellner. Český prezident se nechal slyšet, že mu čínská kořalka nechutná. Realita vypadala ale trošku jinak a opět se nám směje celý svět!

"Jsem tedy pro to, i když lituji, že jsem jediná hlava státu z EU, abych podpořil grandiózní projekt nové hedvábné stezky. Smyslem našeho setkání je pomoci tento projekt realizovat," okomentoval svou návštěvu Zeman.

Česká televize informovala o tom, že česká delegace v čele s prezidentem Milošem Zemanem (72) bude v Číně řešit osm konkrétních podnikatelských projektů, například dohodu o spolupráci malých a středních podniků.

Zemana do Číny doprovázela spousta podnikatelů, mezi nimiž byl také nejbohatší Čech Petr Kellner, který se Zemanem vycestoval do Číny již v roce 2014. Mimo jiné Zeman řekl, že čínská kořalka, kterou dostal jako dar mu nechutná.

Jenomže na zachyceném videu a snímcích to vypadalo tak, že Zemanovi kořalka vůbec nevadí. Již se ze zahraničí začaly ozývat hlasy, že Zeman působí, jako by byl namol opilý. A nebo to byla zase klasická prezidentova viróza?

Související články

Další články